Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Richard Ramirez: Nocny koszmar kobiet

18 stycznia 2019 | Rzecz o historii | Malwina Użarowska
Richard Ramirez urodził się 28 lutego 1960 r. w El Paso w stanie Teksas jako najmłodsze dziecko w wielodzietnej, ubogiej rodzinie nielegalnego emigranta. Był inteligentny, ale nie przykładał się do nauki. Dwa razy nie ukończył dziewiątej klasy. Bardzo wcześnie zaczął włamywać się do mieszkań. Kilka razy był łapany przez policję i trafiał pod opiekę kuratora, aż w końcu znalazł się w zakładzie poprawczym. Jego zainteresowania krążyły wokół sztuk wojennych, marihuany i heavy metalu. Zajmował się też okultyzmem, satanizmem i czarną magią.  W wieku 20 lat opuścił Teksas. Zanim zaczął mordować, popadał w mniejsze kolizje z prawem i używał fałszywych tożsamości. Brał narkotyki i włóczył się po barach Kalifornii zawsze ubrany na czarno. Pod wpływem narkotyków często wprowadzał się w satanistyczny trans. Na jego upodobania z pewnością miały wpływ doświadczenia z 1971 r. Kuzyn Richarda, Mike, wrócił z wojny w Wietnamie w stanie psychicznej destrukcji. Karmił 11-latka historiami pełnymi okrucieństw, gwałtów i przemocy. Nauczył go posługiwać się bronią. Na oczach Richarda jego ojciec zamordował własną żonę, co spowodowało drastyczne zmiany w psychice chłopca.
źródło: EAST NEWS
Richard Ramirez urodził się 28 lutego 1960 r. w El Paso w stanie Teksas jako najmłodsze dziecko w wielodzietnej, ubogiej rodzinie nielegalnego emigranta. Był inteligentny, ale nie przykładał się do nauki. Dwa razy nie ukończył dziewiątej klasy. Bardzo wcześnie zaczął włamywać się do mieszkań. Kilka razy był łapany przez policję i trafiał pod opiekę kuratora, aż w końcu znalazł się w zakładzie poprawczym. Jego zainteresowania krążyły wokół sztuk wojennych, marihuany i heavy metalu. Zajmował się też okultyzmem, satanizmem i czarną magią. W wieku 20 lat opuścił Teksas. Zanim zaczął mordować, popadał w mniejsze kolizje z prawem i używał fałszywych tożsamości. Brał narkotyki i włóczył się po barach Kalifornii zawsze ubrany na czarno. Pod wpływem narkotyków często wprowadzał się w satanistyczny trans. Na jego upodobania z pewnością miały wpływ doświadczenia z 1971 r. Kuzyn Richarda, Mike, wrócił z wojny w Wietnamie w stanie psychicznej destrukcji. Karmił 11-latka historiami pełnymi okrucieństw, gwałtów i przemocy. Nauczył go posługiwać się bronią. Na oczach Richarda jego ojciec zamordował własną żonę, co spowodowało drastyczne zmiany w psychice chłopca.
≥Doreen Lioy, dziennikarka zafascynowana Ramirezem, poślubiła go w więzieniu
źródło: EAST NEWS
≥Doreen Lioy, dziennikarka zafascynowana Ramirezem, poślubiła go w więzieniu

Żadna kobieta nie mogła czuć się bezpieczna. Pod osłoną nocy mógł zjawić się potwór z krwi i kości, stanąć nad łóżkiem śpiącej ofiary i zamienić spokojny sen w prawdziwy koszmar.

Dzieci boją się potworów zaczajonych w ciemnych zakamarkach pokoju, strachów w szafie. Jeśli wyrastają z nocnych lęków, przestają myśleć, że ktoś obcy może stanąć przy łóżku w środku nocy i wyrwać z głębokiego snu w ich własnym domu. Jeśli przez roztargnienie nie przekręcimy klucza w drzwiach, wyobraźnia może podsuwać nam różne scenariusze. Z zacienionych miejsc może wyjść ktoś wrogi. Ale to tylko wspomnienia dziecięcych strachów. Richard Ramirez pojawiał się tam naprawdę.

Był niczym wyjęty z książek Stephena Kinga bohater ulegający stopniowej destrukcji psychicznej. Gdy zaczął mordować, nie wybierał ofiar. Napadał na kobiety, dzieci, osoby starsze i mężczyzn, jeśli przeszkadzali mu w drodze do celu. Wydawało się, że doznawał nagłego impulsu. Wkradał się do domów pod osłoną nocy. Ubrany zawsze na czarno wyłaniał się z mroku i wtedy tracił nad sobą panowanie.

Diabeł poza piekłem

Do niedawna uznawano, że historia zbrodni Ramireza zaczyna się 28 czerwca 1984 r. Jednak dopiero po latach wyszło na jaw, że jest sprawcą makabrycznego rytualnego morderstwa, którego dokonał na dziewięcioletniej dziewczynce 10 kwietnia 1984 r. Mei Leung zeszła do piwnicy, by poszukać jednodolarówki, którą zgubił jej brat. Po pół godzinie zaniepokoił się, dlaczego siostra nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11258

Wydanie: 11258

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament