Jak napisać pismo ostatniej szansy
45 proc. zdających nie przeszło testu na aplikacje. Dla tych, którym zabrakło niewiele, ratunkiem może być odwołanie.
28 września odbył się egzamin wstępny na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną. Według wstępnych danych zdawalność w skali całego kraju kształtuje się na poziomie 55 proc. Tym, którym się nie udało, wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy sporządzić odwołanie, dzięki któremu może im się udać uzyskać status aplikanta.
Odwołanie od uchwały komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej
Leopold Chomiczewski przystąpił do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Egzamin ten składał się z zestawu 150 pytań testowych.
Za każdą poprawną odpowiedź kandydat otrzymywał jeden punkt. Warunkiem sine qua non otrzymania pozytywnego wyniku z egzaminu było uzyskanie 100 punktów. Kandydat z przedmiotowego testu otrzymał 99 punktów. Oznaczało to negatywną ocenę – co zostało stwierdzone uchwałą komisji egzaminacyjnej.
Po gruntownym przeanalizowaniu własnej pracy oraz wykazu prawidłowych odpowiedzi pan Leopold powziął wątpliwości co do poprawności jednego z pytań testowych.
Mając to na uwadze, postanowił skorzystać z przysługującego mu prawa określonego w art. 75j ust. 3 i 4 ustawy z 26.05.1982 r. – Prawo o adwokaturze (t. jedn.: Dz.U. z 2015 r. poz. 615 ze zm.) i odwołać się od uchwały komisji egzaminacyjnej.
- Poniżej projekt takiego odwołania:
Warszawa, 28 września 2019 r....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta