Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fałszywe oskarżenia musi obalić pracodawca

12 grudnia 2019 | Kadry i Płace | Anna Borysewicz
Wzór pisma procesowego
źródło: Rzeczpospolita
Wzór pisma procesowego

To na pracodawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że rozstanie czy pogorszenie sytuacji pracownika nie ma związku z udzieleniem przez niego wsparcia dyskryminowanemu etatowcowi.

- Była pracownica wystąpiła przeciwko nam (sp. z o.o.) z pozwem o odszkodowanie za molestowanie seksualne w miejscu pracy (art. 183a § 2 i § 6 k.p.). Wniosła o przesłuchanie w charakterze świadka koleżanki z tego samego działu. Ta zeznała, że wielokrotnie słyszała, jak członek zarządu proponował byłej pracownicy podwyżkę w zamian za seks. Miesiąc po rozprawie pracodawca zwolnił również tę kobietę. Wypowiedzenie bezterminowej umowy uzasadniono jej nieuprzejmym zachowaniem wobec współpracowników i kontrahentów pracodawcy (podano konkretne daty i szczegółowy opis, na czym to postępowanie polegało), a także licznymi błędami w rozliczanych dokumentach finansowych (wskazano, jakie to pomyłki i kiedy do nich doszło), co naraziło spółkę na szkodę majątkową. Kobieta odwołała się od wypowiedzenia, argumentując, że przyczyna zwolnienia jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11532

Wydanie: 11532

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament