Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostrożnie z publicznymi wypowiedziami w sprawie mniejszości

12 grudnia 2019 | Kadry i Płace | Tomasz Sancewicz

Publiczna deklaracja niezatrudniania mniejszości seksualnych jest rodzajem dyskryminacji. Nawet jeśli pracodawca nie prowadzi aktualnie żadnych rekrutacji. Tomasz Sancewicz

 

Tak wynika z wypowiedzi Rzecznika Generalnego (dalej: Rzecznik) przy Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w opinii z 31 października 2019 r. w sprawie NH przeciwko Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI — Rete Lenford (sprawa nr C-507/18).

Mocne słowa w audycji radiowej

Starszy prawnik z jednej z włoskich kancelarii w trakcie audycji radiowej stwierdził, że nie zatrudniłby w swojej kancelarii osób przynależących do mniejszości seksualnych i nie chciałby korzystać z ich usług. Kancelaria, w której prawnik działa, nie prowadziła w tym czasie żadnego naboru, więc wypowiedź miała wymiar hipotetyczny.

Na taką sytuację zareagowało stowarzyszenie zajmujące się ochroną praw osób LGBT (Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI – Rete Lenford), które uznało, że prawnik dopuścił się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11532

Wydanie: 11532

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament