Ostrożnie z publicznymi wypowiedziami w sprawie mniejszości
Publiczna deklaracja niezatrudniania mniejszości seksualnych jest rodzajem dyskryminacji. Nawet jeśli pracodawca nie prowadzi aktualnie żadnych rekrutacji. Tomasz Sancewicz
Tak wynika z wypowiedzi Rzecznika Generalnego (dalej: Rzecznik) przy Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w opinii z 31 października 2019 r. w sprawie NH przeciwko Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI — Rete Lenford (sprawa nr C-507/18).
Mocne słowa w audycji radiowej
Starszy prawnik z jednej z włoskich kancelarii w trakcie audycji radiowej stwierdził, że nie zatrudniłby w swojej kancelarii osób przynależących do mniejszości seksualnych i nie chciałby korzystać z ich usług. Kancelaria, w której prawnik działa, nie prowadziła w tym czasie żadnego naboru, więc wypowiedź miała wymiar hipotetyczny.
Na taką sytuację zareagowało stowarzyszenie zajmujące się ochroną praw osób LGBT (Associazione Avvocatura per i diritti LGBTI – Rete Lenford), które uznało, że prawnik dopuścił się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta