Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łukaszenko sugeruje Putinowi, że może się dogadać z USA

12 grudnia 2019 | Świat | Rusłan Szoszyn

Białoruś i Stany Zjednoczone mogą podpisać umowę o współpracy wojskowej. Wcześniej Mińsk również poprzez media rozważał wspólne manewry z NATO.

Na początku grudnia Białoruś i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie „otwarte niebo", które – jak informuje Departament Stanu USA – ma „sprzyjać wzrostowi podróży i kontaktów biznesowych".

Chodzi przede wszystkim o to, że białoruskie władze nie będą miały możliwości ingerowania w sprawy zagranicznych przewoźników lotniczych odnośnie do cen biletów i tras przelotów. To musiało dużo kosztować władze w Mińsku, które od lat rygorystycznie kontrolują białoruskie niebo i nie wpuszczają na swój rynek międzynarodowych przewoźników.

Białoruski niezależny magazyn „Nasza Niwa" twierdzi, że pomiędzy Mińskiem a Waszyngtonem trwają obecnie nieco poważniejsze rozmowy. Powołując się na źródła, gazeta podaje, że niebawem może zostać podpisany plan współpracy wojskowej, na podstawie którego powstanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11532

Wydanie: 11532

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament