Mieszkańcy nie chcieli budynków wśród zieleni
Skoro wniosek inwestora spotkał się z szeroką krytyką, to w sytuacji kolizji pomiędzy mieszkańcami a deweloperem Rada Miasta mogła odmówić ustalenia lokalizacji inwestycji.
Rosnąca, chociaż powoli, liczba wniosków inwestorów, składanych w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej, zwiększa rolę sądów w razie konfliktów na tym tle.
Sprawa, rozpatrywana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie obracała się wokół uchwały z 30 maja 2019 r. Rady Miasta Lublina. Po konsultacjach społecznych oraz po wysłuchaniu radnych i mieszkańców miasta, obecnych na sesji, rada odmówiła spółce deweloperskiej ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i inwestycji towarzyszącej przy ul. Relaksowej w Lublinie, gdzie miał powstać zespół budynków wielorodzinnych z podziemnymi garażami oraz przedszkole. Deweloper podjął działania inwestycyjne na podstawie przepisów ustawy z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, zwanej potocznie specustawą mieszkaniową lub lex deweloper. Inwestor na mocy jej przepisów nie musi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta