Przełom na rynku zdalnej opieki lekarskiej
Takiego boomu na usługi telemedyczne w Polsce jeszcze nie było. W wyniku epidemii koronawirusa służba zdrowia może dokonać technologicznego skoku.
Producenci i dystrybutorzy specjalistycznego sprzętu medycznego i systemów IT służących do zdalnej opieki nad pacjentami nie mają wątpliwości, że rynek ten wreszcie wystrzeli. – Epidemia może mieć bardzo duży wpływ na popularyzację rozwiązań telemedycznych. Taka sytuacja, rekomendacje pozostania w domach, jest szansą dla branży. Rosnąca liczba osób objętych takim zaleceniem może przełożyć się na wzrost zapotrzebowania na świadczenia telekonsultacyjne i teleopiekuńcze – tłumaczy Piotr Sobiś, prezes firmy Infoscan.
Tym bardziej że bariery dla branży właśnie zniknęły. – W ciągu ostatnich dni udało się więcej zrobić dla jej rozwoju niż przez kilka lat. To przełom – mówi Patryk Ogórek, właściciel przychodni z Łodzi, prezes Aurero, spółki rozwijającej systemy telemedyczne.
Kwarantanna z opaską
Chodzi o decyzję rządu, który dopuścił możliwość zdalnego wystawiania zwolnień L4 poprzez telekonsultację. Wprowadzono również refundację, co otwiera każdemu z nas bezpłatny dostęp do systemów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta