Polskich producentów czeka przyspieszona automatyzacja
Każde zawirowanie na rynku prowadzi do zmiany układu sił. W miejsce technologii tradycyjnie uznawanych za wiodące, pojawiają się i upowszechniają nowe, często wcześniej uznawane za niszowe. Czy to samo czeka digitalizację produkcji? MATERIAŁY POWSTAŁY PRZY WSPÓŁPRACY Z SIEMENS POLSKA
Jeszcze przed pandemią koronawirusa eksperci wskazywali, że w ostatnim czasie biznes przechodzi znaczące zmiany. I już wtedy ostrzegali: nie nadążasz za nimi – znikasz z rynku. Także sami dostawcy produktów i usług zauważyli, że użytkownik stał się bardziej wymagający, bardziej nastawiony na użytkowanie niż na posiadanie, a wreszcie rozwój technologii sprawił, że pojawiły się zupełnie nowe możliwości świadczenia usług poprzez udostępnianie swoich zasobów.
Obecna, bardzo dynamicznie zmieniająca się sytuacja rynkowa i nacisk globalnej konkurencji sprawią, że te tendencje nie tylko nie osłabną, ale zapewne nasilą się i przyspieszą. Bardzo wiele przedsiębiorstw czeka bardzo trudny okres.
Wobec spowolnienia gospodarczego czy nawet czekającej nas recesji, firmy muszą być gotowe do elastycznej zmiany w sposobie prowadzenia biznesu. Bez wątpienia na znaczeniu zyskiwać będą nowoczesne rozwiązania technologiczne, oparte na postępującej cyfryzacji i robotyzacji.
Rynek automatyzacji dynamicznie rośnie
Dotychczasowe prognozy wartości rynku zrobotyzowanej automatyzacji procesów biznesowych (robotic process automation, RPA) pokazują kierunki rozwoju, nawet jeśli w obecnych warunkach liczby ulegną pewnym korektom. W opublikowanym jesienią raporcie „Inteligentna automatyzacja" firma doradcza Deloitte wyliczała, że rynek RPA rósł w tempie 20...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta