Jakie porozumienie, takie wsparcie
Raz zawarte porozumienie o przestoju ekonomicznym lub obniżeniu etatów, na podstawie którego wypłacane jest dofinansowanie z tarczy, nie może być – zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – zmieniane.
- Czy pracodawca może wprowadzić zarówno przestój i jednocześnie obniżony wymiar czasu pracy na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej?
Zgodnie z art. 15g ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych
(tekst jedn. DzU poz. 374 ze zm.) pracodawca, u którego wystąpił spadek obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia Covid-19, może zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy, tj. o wypłatę ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych świadczeń na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników objętych przestojem ekonomicznym albo obniżonym wymiarem czasu pracy, w następstwie wystąpienia Covid-19, na zasadach określonych w ust. 7 i 10. Dotyczy to:
- przedsiębiorców w rozumieniu art. 4 ust. 1 lub 2 ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców,
- organizacji pozarządowych w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
- podmiotów, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy
z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie,
- państwowych osób prawnych w rozumieniu ustawy
z 27...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta