Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek e-hulajnóg przyspiesza

07 maja 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Operatorzy jednośladów na minuty wykorzystują pandemię do ekspansji. Do Polski wchodzi kolejny nowy gracz – Dott. W ciągu paru tygodni zaleje chodniki 3 tys. pojazdów – ustaliła „Rzeczpospolita". MICHAŁ DUSZCZYK

 

Pandemia, która początkowo przegoniła z miast operatorów tzw. współdzielonych hulajnóg wypożyczanych na minuty, może się okazać wielką szansą na rozwój tego środka transportu. Z badań Ipsos przeprowadzonych w chińskich metropoliach, które uporały się już z apogeum epidemii koronawirusa, wynika bowiem, że wykorzystanie komunikacji miejskiej dramatycznie spadło. Przed pandemią z autobusów czy metra, korzystało 56 proc. badanych. Dziś – w okresie po szczycie zarazy – takich środków transportu używa już tylko 24 proc.

Najmocniej zyskały prywatne samochody (wzrost z 34 do 66 proc.), ale wygranymi mają być też jednoślady. W Paryżu w czasie epidemii liczba użytkowników hulajnóg spadła o ok. 50 proc., ale pozostali zwiększyli intensywność wypożyczeń niemal trzykrotnie.

Jednoślady w natarciu

– Sytuacja po pandemii wymaga od firm z branży mikromobilności kompletnej zmiany strategii, ponieważ ludzie będą się teraz przemieszczać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11652

Wydanie: 11652

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament