Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zawieszenie opłat za parkowanie okazało się nielegalne

06 października 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Do kompetencji burmistrza nie należy decydowanie o czasowym niewykonywaniu uchwał – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

Na początku epidemii koronawirusa i związanego z nim tzw. lockdownu, wiele samorządów w Polsce zdecydowało się na zawieszenie poboru opłat w strefach płatnego parkowania. Jedną z takich spraw pod koniec sierpnia zajmował się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

Wojewoda śląski w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej Skoczowa, zatwierdzającej zarządzenie burmistrza z 16 marca 2020 roku o zawieszaniu poboru opłat za parkowanie. Jak wyjaśnił, dopuszczalne jest zatwierdzenie przez radę gminy tylko zarządzenia porządkowego burmistrza, które zarówno w dniu wydania jak i w dniu zatwierdzenia odpowiada obu przesłankom określonym w art. 40 ust. 3 ustawy o  samorządzie gminnym, tj. materia podlegająca unormowaniu nie może być uregulowana w innych przepisach powszechnie obowiązujących, a także wprowadzenie określonych norm musi być uzasadnione ze względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament