Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niedopuszczalne stosowanie zróżnicowanych okresów zużycia wody

06 października 2020 | Dobra Administracja | Marcin Nagórek

Okresy zużycia wody muszą być skonkretyzowane i wspólne dla wszystkich podmiotów będących uczestnikami gminnego systemu gospodarowania odpadami.

- Mam wątpliwości dotyczące metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami – od ilości zużytej wody dla budynków wielolokalowych (bloki). Czy w ramach tej metody można ustalić stawkę np. 10 zł za 1m3 ale do ilości zużytej wody wziąć dane zużycia za poprzednie sześć lub 12 miesięcy albo inny okres zużycia? Brane byłyby różne okresy zużycia wody do wyliczenia, co jest podyktowane różnym sposobem rozliczeń wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni.

Zgodnie z art. 6k ust. 1 pkt 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, to rada gminy, w drodze uchwały dokonuje wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi spośród metod określonych w art. 6j ust. 1 i 2 oraz ustala stawkę takiej opłaty. Dopuszcza się stosowanie więcej niż jednej metody ustalenia opłat na obszarze gminy. W art. 6j ust. 1 i 2 postanowiono zaś m.in., że w przypadku nieruchomości, o której mowa w art. 6c ust. 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament