Sztuczna inteligencja w medycynie
Zaawansowane algorytmy odgrywają coraz większą rolę w diagnozowaniu, leczeniu oraz monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów. Ciekawymi rozwiązaniami w tym obszarze mogą się pochwalić również firmy znad Wisły.
Rynek sztucznej inteligencji w medycynie w 2022 r. osiągnie wartość ponad 6 mld dolarów – wynika z raportu firmy Frost & Sullivan. Przewiduje ona, że do 2025 r. sztuczna inteligencja przyniesie oszczędności przekraczające 150 mld dolarów. Będą wynikać m.in. ze zautomatyzowanego przewidywanie chorób, personalizacji procesu leczenia oraz zarządzania łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym.
Okiełznać uzależnienia
W medyczno-technologicznym ekosystemie wykorzystującym sztuczną inteligencję znajdziemy też polskie akcenty. Jednym z nich jest cyfrowa platforma Helping Hand, pierwszy w Europie ekosystem terapii uzależnień, opracowany przez firmę DigitalMedical. Dotychczas aplikację pobrano 25 tys. razy, ma blisko 10 tys. aktywnych użytkowników, spędzających w niej dziennie średnio 14 minut.
Narzędzie analizuje zachowania użytkowników i motywuje ich do utrzymania zdrowych nawyków. Korzystający z aplikacji są wspierani przez specjalistyczny moduł przewidujący nawrót nałogów, który został stworzony w ramach dofinansowania przyznanego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta