Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CPK: więcej miejsc pracy i pieniędzy

06 października 2020 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
źródło: Rzeczpospolita

Lotnisko, linie kolejowe, drogi oraz inne inwestycje mają stworzyć do 2040 r. 290 tys. miejsc pracy. Roczny wkład do PKB to 70–90 mld zł.

 

Jak wynika z prognoz, od 2028 do 2040 r. wzrost produkcji z tytułu działalności CPK i infrastruktury powiązanej ma wynieść łącznie prawie bilion złotych (986 mld).

Takie są wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney. – To oczywiste, że CPK może pociągnąć rozwój gospodarki, jednocześnie tworząc nowoczesną siłę roboczą dla gospodarki kolejnej generacji – nie ma wątpliwości Max Hirsh, profesor Havradu, założyciel Airport City Academy z Hongkongu.

W części pierwszej raportu, z lipca tego roku, analitycy skupili się na korzyściach z budowy CPK. W przypadku lotniska jest to okres do 2027 roku, dla inwestycji kolejowych – do końca 2034. Druga część raportu Kearneya dotyczy okresu operacyjnego, czyli oddziaływania na gospodarkę już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament