Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obaj kandydaci pod lupą

06 października 2020 | Świat | Aleksandra Słabisz

Zakażony Trump w trakcie kontrowersyjnej podróży samochodem
źródło: AFP
Zakażony Trump w trakcie kontrowersyjnej podróży samochodem

Media krytykują Biały Dom za brak spójnych informacji na temat stanu zdrowia prezydenta. Przyglądają się też z niepokojem drugiemu kandydatowi na prezydenta Joe Bidenowi, nikt bowiem nie wie, co robić, jeśli zachorują obaj.

Ameryka z zapartym tchem oczekuje kolejnych doniesień o zdrowiu Donalda Trumpa, który choruje na Covid-19 i w piątek został zabrany do szpitala wojskowego Walter Reed w Maryland. Z Białego Domu i od zespołu lekarzy prowadzących płyną lakoniczne i sprzeczne informacje, które potem stają się źródłem niepokojących interpretacji oraz podważają zaufanie do oficjalnego przekazu administracji prezydenta.

W sobotę dr Sean Conley zapewniał, że Trump nie potrzebował tlenu, potem okazało się, że dzień wcześniej prezydentowi podawano tlen, bo jego poziom we krwi spadł poniżej bezpiecznej granicy. – Nie chciałem podawać informacji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na pacjenta. I niechcący wyszło tak, jakbyśmy chcieli coś...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament