Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska dostawcza wersja Ubera podbija Europę

06 października 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Michał Brzeziński i Agnieszka Korzeniewska rewolucjonizują rynek usług logistycznych. Czy ich startup wygryzie kurierów?
źródło: materiały prasowe
Michał Brzeziński i Agnieszka Korzeniewska rewolucjonizują rynek usług logistycznych. Czy ich startup wygryzie kurierów?

Startup z Trójmiasta łączy osoby i firmy szukające transportu większych rzeczy z przewoźnikami. Z serwisu skorzystało już ponad pół miliona klientów.

 

Clicktrans, bo właśnie o tej firmie mowa, powstał w 2010 r. Właśnie obchodzi dziesięciolecie działalności. Startup, choć właściwie już dziś dojrzała firma, to przykład udanej międzynarodowej ekspansji. Z jej nowatorskich usług korzystają klienci na całym kontynencie. Serwis, działający na podobnej zasadzie jak Uber, łączy jednak nie pasażerów z kierowcami, ale poszukujących przewoźnika, który dostarczy większe przesyłki, z właścicielami pojazdów ciężarowych i dostawczych jadących w tym samym kierunku. W sumie Clicktrans wysłał w ten sposób już niemal 1,2 mln przesyłek, a z rozwiązania trójmiejskiej spółki skorzystało ponad 0,5 mln osób z całej Europy.

Co trzecie zlecenie z zagranicy

Dane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament