Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcesz odliczyć zakup ubrania, dodaj logo firmy

06 października 2020 | Prawo co dnia | Monika Pogroszewska

Przedsiębiorca nie wrzuci w koszty wydatków na garnitur, buty czy okulary korekcyjne. Skarbówka uznaje, że bez trwale dołączonej nazwy przedsiębiorstwa rzeczy te mają charakter osobisty.

 

Przepisy podatkowe nie zabraniają odliczenia wydatków na ubranie, ale skarbówka argumentuje, że przedsiębiorca musi dbać o schludny wygląd tak samo jak każdy, niezależnie od prowadzonego biznesu. A możliwość odliczenia kosztów ubrania byłaby nieuzasadnioną preferencją. Wyjątek to odzież oznaczona logo firmy. Sporów jednak nie brakuje, bo nie każdy biznesmen akceptuje takie ozdoby.

Naszywki mało eleganckie

Spójrzmy na najnowsze rozstrzygnięcie organów podatków (nr 0114-KDIP3-1.4011.540. 2020.1.MK1) w sprawie adwokata, który prowadzi własną kancelarię. Chce wrzucić w koszty wydatki na garnitury i buty, wykorzystywane wyłącznie do wykonywania obowiązków zawodowych. Zaznaczył, że nie ma możliwości naszywania specjalnych oznaczeń, ponieważ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament