Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus: inwestycja we własne ciało nie pomaga w biznesie

06 października 2020 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca może mieć problemy z rozliczeniem w podatkowych kosztach wydatków na rehabilitację czy siłownię. Skarbówka z reguły się nie zgadza.

 

Fiskus surowo podchodzi do wydatków związanych z poprawą zdrowia przedsiębiorcy. Twierdzi, że wiążą się z życiem prywatnym, a nie zawodowym. Pokazuje to najnowsza interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Wystąpiła o nią kobieta mająca własną firmę i zarabiająca na prowadzeniu zajęć ruchowych i tanecznych. Podkreśla, że podstawowym narzędziem jej pracy jest własne ciało. Wszelkie przeciążenia oraz kontuzje, których w tym zawodzie nie da się uniknąć, bezpośrednio wpływają na jakość jej wykonywania. Jeśli nie jest w pełni sprawna fizycznie, nie może prowadzić zajęć. I uzyskuje niższe przychody.

Aby zadbać o swoje zdrowie i przygotować się jak najlepiej do zajęć, instruktorka inwestuje w ćwiczenia rehabilitacyjne, konsultacje ortopedyczne oraz specjalistyczny sprzęt. Twierdzi, że są to wydatki związane z wykonywanym zawodem. Pomagają leczyć kontuzje, a także zapobiegają powstawaniu nowych.

Kobieta chce zaliczyć poniesione wydatki do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament