Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PPK, czyli nowy silny benefit pracowniczy

06 października 2020 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
PPK mogą być ważnym benefitem, który pomoże firmie przyciągnąć wartościowych pracowników
źródło: Shutterstock
PPK mogą być ważnym benefitem, który pomoże firmie przyciągnąć wartościowych pracowników

PPK to dla pracodawców nie tylko obowiązek i dodatkowy koszt. To program, który może im pomóc budować markę, przyciągnąć i utrzymać pracowników. Tekst powstał we współpracy z PFR TFI

 

Pracownicze plany kapitałowe mają nas zachęcić do dodatkowego oszczędzania na emerytury. Pierwsze PPK ruszyły w połowie zeszłego roku w największych firmach. Obecnie trwa połączony drugi i trzeci etap programu, który obejmuje firmy zatrudniające od 20 do 249 pracowników. Docelowo PPK będą musieli utworzyć niemal wszyscy pracodawcy.

Zyski dla wszystkich

O korzyściach związanych z PPK zwykle mówi się w kontekście indywidualnych uczestników. To oczywiste – PPK pomagają w systematycznym oszczędzaniu i budowaniu „poduszki finansowej", która pozwoli zabezpieczyć naszą przyszłość. Tymczasem korzyści z PPK mogą mieć także pracodawcy. Oczywiście wprowadzenie programu wiąże się z pewnymi obowiązkami po ich stronie, jednak przy odpowiednim wsparciu instytucji finansowej nie powinny one rodzić problemów.

– PPK, dzięki dobrowolnej wpłacie dodatkowej, otwierają spektrum nowych możliwości pracodawcom, którym zależy na zwiększeniu zaangażowania i lojalności ze strony swoich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament