Pierwszeństwo szczepień na grypę może dyskryminować
Przy braku wystarczającej liczby szczepionek przeciwko grypie pracodawca nie powinien pochopnie wybierać grupy pracowników, którzy będą mogli się zaszczepić.
Niewielka liczba dostępnych szczepionek na grypę powoduje, że nie wszyscy zainteresowani szczepieniem mogą z takiej opcji skorzystać. Problem ten dotyka również pracodawców. Część z nich decyduje się w pierwszej kolejności zaproponować szczepienia pracownikom starszym. Czy nie będzie to skutkować dyskryminacją osób młodych?
Pojęcie dyskryminacji
Zgodnie z art. 183a kodeksu pracy pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta