Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zawodowa rzeczywistość covidowa w Europie

05 listopada 2020 | Kadry i Płace | Miłosław Awedyk Jakub Grabowski

Okoliczności związane z epidemią koronawirusa stały się główną motywacją stosowania pracy zdalnej nie tylko w Polsce. Wbrew pierwotnym obawom, nie spadła wydajność ani jakość świadczonej w tej sposób pracy.

Mija ósmy miesiąc od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Choć trudno w to uwierzyć, niedługo minie okrągły rok, od kiedy pojawiły się w mediach pierwsze informacje o tajemniczym „wirusie z Wuhan".

Na początku roku raczej nikt nie był świadom, jak bardzo pandemia koronawirusa wpłynie na nasze życie, a słowo „lockdown" bardziej znane było wśród najzagorzalszych miłośników Scrabble. Tymczasem na naszych oczach dzieje się historia. Wirus w stosunkowo krótkim czasie dotarł do wszystkich krajów Europy, a obecnie walczymy z jego drugą, znacznie bardziej „zaciekłą" falą. W ten sposób wirus istotnie wpłynął i nadal wpływa na naszą codzienność, nie tylko zawodową.

W mediach społecznościowych rekordy popularności bił hasztag #zostańwdomu. I tak się stało. Praktycznie cała Europa na jakiś czas drastycznie ograniczyła swoją społeczną, publiczną aktywność. Wiele zakładów pracy nagle wstrzymało działalność. Funkcjonowanie przedsiębiorstw uległo diametralnej zmianie.

W jaki sposób zmieniła się organizacja i kultura pracy w Europie? Odpowiedzi na tak zadane pytanie udzieliło ponad 750 osób odpowiedzialnych za obszar HR, pochodzących z 10 europejskich krajów (w tym również z Polski) w badaniu Littler European Employer COVID-19. Osoby te reprezentowały pracodawców zatrudniających ponad 10 000...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11806

Wydanie: 11806

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament