Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas inwestycji pod dywidendy

08 kwietnia 2021 | Moje pieniądze | Ewa Bednarz
W kwietniu przypadają ostatnie sesje, podczas których będzie można kupić akcje z prawem do dywidendy ED Invest,  Euroash, OPTeam, Suwar, Venture INC i XTB DM
źródło: Shutterstock
W kwietniu przypadają ostatnie sesje, podczas których będzie można kupić akcje z prawem do dywidendy ED Invest, Euroash, OPTeam, Suwar, Venture INC i XTB DM

Na przekór pandemii chętnych do dzielenia się zyskiem nie brakuje. Przybywa też inwestorów zainteresowanych zarabianiem na dywidendach. Sprzyjają temu niskie stopy procentowe i wciąż spadające oprocentowanie depozytów.

 

Wprawdzie na bankowych lokatach do marca pozostawało 194 mld zł, ale to o 100 mld zł mniej niż było przed rokiem. Część tych pieniędzy zasiliła rynek nieruchomości, złota i obligacji, ale część oszczędności konsekwentnie była przenoszona do funduszy inwestycyjnych i na warszawską GPW. W ciągu roku przybyło 85 tys. rachunków maklerskich, a do 25 proc. wzrósł udział inwestorów indywidualnych w obrotach akcjami na głównym rynku GPW.

Zainteresowanie inwestycjami giełdowymi widać również w tym roku. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11932

Wydanie: 11932

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament