Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy ruszyli w marcu na rekrutacyjne łowy

08 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Pomimo ograniczeń związanych z nowym lockdownem liczba ofert pracy opublikowanych w internecie była największa od początku pandemii.

 

Prawie 285 tys. ofert pracy opublikowano w marcu w polskim internecie. To prawie o jedną piątą więcej niż w lutym i 21 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z udostępnionych przez Adecco Group danych Job Market Insights, które „Rzeczpospolita" publikuje jako pierwsza.

– Marzec był najlepszym miesiącem od początku pandemii. Zwyżki notują niemal wszystkie branże – komentuje Piotr Płusa, ekspert rynku pracy w grupie Adecco. Według jej danych największy przyrost liczby ofert zatrudnienia miał miejsce w budownictwie i nieruchomościach, gdzie zaczęło się już sezonowe ożywienie, a także w logistyce i transporcie. – W porównaniu z lutym liczba ofert dla specjalistów od budownictwa i nieruchomości zwiększyła o jedną czwartą. Podobnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11932

Wydanie: 11932

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament