Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Statyści z Polski

08 kwietnia 2021 | Sport | Kamil Kołsut
Michał Kwiatkowski w grupie Ineos dużo zarabia, ale sukcesów nie odnosi
źródło: AFP
Michał Kwiatkowski w grupie Ineos dużo zarabia, ale sukcesów nie odnosi

Peleton już dawno powitał wiosnę, ale naszych orłów wciąż w nim nie widać.

 

Poprzedni rok zdominowały kraksy oraz niebezpieczne wypadki. Kolarze łamali żebra i obojczyki, bo jechali pod wyjątkową presją. Pandemia nie tylko skróciła sezon, ale też opóźniła negocjacje kontraktów, więc wielu zawodników walczyło o swoją przyszłość. Niemiec Jens Voigt oznajmił nawet, że kolarstwo stało się bardziej niebezpieczne niż Formuła 1.

Przyszedł czas na zmiany, ale nowe reguły nie wszystkim się podobają. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie tylko utworzyła stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa (objął je były zawodnik Richard Cassot) i zapowiedziała podwyższenie standardów dotyczących barierek zabezpieczających trasę, ale także zdefiniowała niektóre zachowania kolarzy jako niebezpieczne. To wywołało najwięcej kontrowersji.

Niebezpieczna rama

UCI ustaliła między innymi strefy, gdzie kolarze mogą wyrzucać puste bidony. To przewinienie, za które czerwoną kartkę podczas niedzielnego wyścigu Ronde van Vlaanderen dostał Michael Schaer. Szwajcar gonił peleton i odrzucił bidon w kierunku grupki kibiców. Najwyraźniej szybko zdał sobie sprawę ze złamania przepisów, bo po kilku sekundach odwrócił się i bezradnie rozłożył ręce.

Schaer już kolejnego dnia opisał na Instagramie, jak sam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11932

Wydanie: 11932

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament