Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dane medyczne trafią do chmury Google’a

08 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Ostatnie miesiące na skutek pandemii doprowadziły do dynamicznej cyfryzacji służby zdrowia. Teraz nastąpi kolejny milowy krok w rozwoju e-zdrowia.

 

Chmura dla Zdrowia – pod taką nazwą ruszył właśnie wspólny projekt Asseco i Operatora Chmury Krajowej. Obie firmy powołały spółkę, która ma się zająć cyfryzacją przychodni, laboratoriów i szpitali. Transformacja placówek w stronę e-usług medycznych oparta zostanie na chmurze Google'a. To tam przechowywana ma być nasza elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Start projektu zbiega się w czasie z planowanym w przyszłym tygodniu uruchomieniem w Warszawie nowego centrum chmurowego dla tego regionu Europy.

Wprowadzenie e-recept i e-skierowań było pierwszym krokiem w cyfrowej transformacji placówek medycznych. Teraz czas na informatyzację kolejnych danych pacjenta – do 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11932

Wydanie: 11932

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament