Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jednorazowa amortyzacja Covid-19 nie dla sprzętu medycznego

12 kwietnia 2021 | Podatki i księgowość | Marcin 
Szymankiewicz

Podatnicy mogą dokonywać jednorazowo odpisów od wartości początkowej środków trwałych, które zostały nabyte w celu produkcji towarów związanych z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa i wprowadzone do ewidencji nie wcześniej niż w 2020 r.

Stosownie do przepisów obowiązujących od 31 marca 2020 r. podatnicy mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych, które zostały nabyte w celu produkcji towarów związanych z przeciwdziałaniem Covid-19 i wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w 2020 r. (art. 52s ust. 1 ustawy o PIT i art. 38k ust. 1 ustawy o CIT, w brzmieniu obowiązującym do 30 listopada 2020 r. ).

Ustawą z 28 listopada 2020 r. o zmianie ustaw podatkowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 2123) od 1 grudnia 2020 r. ww. przepisy ustaw o PIT i o CIT otrzymały nowe brzmienie.

I tak, obecnie podatnicy mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych, które zostały nabyte w celu produkcji towarów związanych z przeciwdziałaniem Covid-19, i wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w okresie od 2020 r. do końca miesiąca, w którym odwołano stan epidemii ogłoszony z powodu Covid-19.

Zatem także w 2021 r. (do końca miesiąca, w którym odwołany zostanie stan epidemii ogłoszony z powodu Covid-19) podatnicy mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament