Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

We Wrocławiu chcemy szczepić kilkanaście tysięcy osób na dobę

12 kwietnia 2021 | Życie Regionów | Janina Blikowska
źródło: UM Wrocławia

Prawie 1000 zgonów w ciągu doby to wynik przerażający. Przy systematycznym osłabianiu samorządów decyzjami rządowymi to jednak dalej właśnie samorządy są miejscem, które jest najbliżej ludzi. To my wiemy precyzyjnie, jakie są potrzeby naszych mieszkańców – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

 

Czy już wiadomo, ile we Wrocławiu powstanie punktów szczepień masowych stworzonych przez samorząd? Kiedy zaczną one działać i jak wiele osób tygodniowo mają szczepić?

We Wrocławiu cały czas działają 123 punkty szczepień. Dodatkowo rozszerzymy możliwości szczepienia na Stadionie Wrocław do 8 tys. osób dziennie i uruchomimy nowy punkt w Porcie Lotniczym Wrocław, który będzie mógł szczepić 1000 osób każdego dnia.

Na Stadionie Wrocław tak dużą przepustowość – 8 tys. szczepień dziennie – zapewni punkt drive-thru. Planowanych jest tam nawet 20 stanowisk szczepień: 18 samochodowych, 2 pieszo-rowerowe oraz namiot „baza" dla administracji i celów socjalnych.

Punkt ten będzie uruchomiony za mniej więcej tydzień i wówczas będziemy w stanie szczepić we Wrocławiu kilkanaście tysięcy osób na dobę.

Warunek jest jeden: musimy mieć szczepionki. Jeśli będziemy je mieli, to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką.

Nie będzie w mieście problemu z kadrami do szczepień?

Za obsługę wszystkich działających punktów szczepień odpowiadają operatorzy, czyli podmioty medyczne.

Wrocław jako samorząd nie jest właścicielem żadnego szpitala, jednak jesteśmy w stałym kontakcie z podmiotami, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament