Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Patriota umiera przed terminem

12 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek

Andrzej Malinowski prezydent Pracodawców RP Podstawowym założeniem systemu emerytalnego powinno być jego bezpieczeństwo i stabilność. Osiągnąć to można równowagą między wydatkami na emeryturę a wpływami ze składek. Istotne jest także szybkie reagowanie na zmiany demograficzne oraz na rynku pracy.

Kilka lat temu nasz rząd starał się pozytywnie wpłynąć na demografię, wprowadzając 500+. Jednak bez większego sukcesu. Program ten nie przyniósł niestety zapowiadanego przez władze zwiększenia dzietności. W przyszłości nie będzie to obojętne dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), z którego finansowane są nasze emerytury. Ostatnio jednak finanse systemu emerytalnego uległy poprawie. Powód? Wyraźnie zwiększyła się śmiertelność Polaków. Z jednej strony wywołała ją pandemia, z drugiej zaś katastrofalny stan służby zdrowia.

Mówiąc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament