Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowy dróg będą utrudniać wyjazdy na majówkę i wakacje

12 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Adam Woźniak
źródło: Rzeczpospolita

W 2021 r. drogowcy włączą do ruchu prawie 390 km dróg ekspresowych i autostrad. To niemal trzy razy więcej niż rok temu. Ale większość z nowych odcinków będzie oddana w III i IV kwartale.

Roboty budowlane na 76 odcinkach o łącznej długości ponad 970 km ruszyły w połowie ub. miesiąca po trzymiesięcznej zimowej przerwie. Część prac dzięki lekkiej zimie w ogóle nie wyhamowała. W rezultacie już za parę tygodni możemy się spodziewać pierwszych w tym roku otwarć. Nie znaczy to jednak, że drogowcy znikną z tranzytowych tras i w podróżach na majówkę oraz wyjazdach wakacyjnych obejdziemy się bez korków. Nic z tego: większość zaplanowanych na ten rok odcinków do oddania będzie gotowa dopiero w III i IV kwartale.

Radary na autostradzie

Tak będzie m.in. z budowanym odcinkiem autostrady A1 pomiędzy Częstochową a Tuszynem. Co prawda na 57 km jedziemy już jedną nową jezdnią po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, ale z ograniczeniem do 70 km na godzinę. Szybciej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament