Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejęcie spółki osobowej przez kapitałową bez CIT

12 kwietnia 2021 | Podatki i księgowość | Anna Niziołek

Połączenie przez przejęcie spółki komandytowej nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego po stronie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki przejmującej).

 

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 21 grudnia 2020 r. (00111-KDIB2-1.4010.

198.2018.10.AT).

Wnioskodawca, będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o. 1), planuje dokonać połączenia przez przejęcie spółki komandytowej (dalej: sp.k.), która powstanie z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o. 2), w której sp. z o.o. 1 jest udziałowcem. Na skutek połączenia sp.k. ze sp. z o.o. 1 dojdzie do ustania bytu prawnego sp.k., a jej majątek zostanie przeniesiony na sp. z o.o. 1.

W maju 2018 r. sp. z o.o. 1 zwróciła się   wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej, w którym zadała pytanie, czy omawiane połączenie będzie skutkować dla niej powstaniem przychodu na podstawie ustawy o CIT. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał za nieprawidłowe stanowisko sp. z o.o. 1, zgodnie z którym wspomniane połączenie nie będzie skutkować powstaniem dla niej przychodu. Następnie, interpretacja ta została zaskarżona do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament