Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młot nie burzy strachu

12 kwietnia 2021 | Sport | Kamil Kołsut
Paweł Fajdek: - To niedopuszczalne, żeby trzon polskiej reprezentacji olimpijskiej trenował w COS-ie, gdzie będzie przebywało także ponad 100 innych lekkoatletów.
autor zdjęcia: Tytus Żmijewski
źródło: PAP
Paweł Fajdek: - To niedopuszczalne, żeby trzon polskiej reprezentacji olimpijskiej trenował w COS-ie, gdzie będzie przebywało także ponad 100 innych lekkoatletów.

Przygotowania do igrzysk mają odbywać się w centralnych ośrodkach sportu. – Wrócę do kraju i trafię w tłum sportowców. Gdzie tu sens? – pyta Paweł Fajdek.

Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) pięć lat temu do Rio de Janeiro wysłał aż 59 sportowców. Teraz olimpijskie minima wypełniło już 32 lekkoatletów, ale prawo występu w Tokio wciąż może zdobyć nawet drugie tyle.

Obecnie większość kadrowiczów przygotowuje się do sezonu za granicą: w Turcji, Hiszpanii, Portugalii i RPA. Podczas pobytu w kraju polscy lekkoatleci są zazwyczaj rozsiani po centralnych ośrodkach sportu (COS). Tak samo będzie przed igrzyskami, kiedy najlepsi trafią na zgrupowania do Spały, Zakopanego, Wałcza czy Cetniewa.

– 17 i 18 lipca trzon kadry ruszy do Japonii, gdzie planujemy obozy aklimatyzacyjne w Sapporo i Kaminoyamie. Oczywiście mogą być wyjątki. Niewykluczone, że niektórzy zawodnicy dolecą do Japonii później, nawet prosto do wioski olimpijskiej. Wcześniej, jak zawsze, będą trenować w kraju – wyjaśnia w rozmowie z „Rz" szef wyszkolenia PZLA Krzysztof Kęcki.

Mistrz jest zły

COS-y były bazą lekkoatletów przed marcowymi halowymi mistrzostwami Europy w Toruniu. Większość kadry ostatnie dni przed imprezą spędziła w Spale. – Staliśmy w kolejce na stołówce, a między nogami biegały nam dzieci, które miały w tym samym czasie swój pobyt – żalił się jeden z trenerów.

Właśnie podczas obozu koronawirus dopadł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament