Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mało motocyklistów sięga po dodatkową ochronę

12 kwietnia 2021 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski

Właściciele motocykli i skuterów rzadko kupują nieobowiązkowe polisy, w tym NNW. To zaskakujące, bo skutki zdrowotne wypadków mogą tu być bardzo poważne.

Zaczyna się sezon motocyklowy. Liczba tych pojazdów na naszych drogach cały czas rośnie i według GUS w zeszłym roku zbliżyła się do 1,7 mln. Z danych policji wynika, że w zeszłym roku motocykliści uczestniczyli w 2075 wypadkach drogowych. Zginęło w nich 233 kierujących motocyklami oraz 11 ich pasażerów. 1699 motocyklistów i 180 ich pasażerów zostało rannych. W porównaniu z 2019 r. zmniejszyła się liczba wypadków o 555, liczba zabitych o 51 i liczba rannych o 503. Do 48,5 proc. wypadków z udziałem motocyklistów przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. Najczęstszą przyczyną takich wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Motocykliści byli sprawcami 927 wypadków, w których zginęło 158 osób, a 871 zostało rannych. Tu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament