Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawę kredytów znowu trzeba było odłożyć

12 kwietnia 2021 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

Pierwsza prezes SN przedłużyła do najbliższego piątku ograniczenia w pracy Sądu Najwyższego z powodu epidemii, ale w poniedziałek odbędzie się posiedzenie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej w sprawie uchwały trzech starych izb, podważającej status nowych sędziów.

Zgodnie z zarządzeniem I prezes SN Małgorzaty Manowskiej od 12 do 16 kwietnia w SN odwołano wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne, z wyjątkiem spraw pilnych, o czym decydować będą prezesi poszczególnych izb. Z tych powodów, ale też w oczekiwaniu na kolejny wyrok TSUE w sprawach frankowych, zostało przesunięte z 13 kwietnia na 11 maja posiedzenie całej Izby Cywilnej SN, która ma odpowiedzieć na sześć kluczowych pytań dotyczących spraw frankowych. Między innymi: czy w razie stwierdzenia, że klauzula ustalania kursu franka jest abuzywna, sąd może tę lukę wypełnić i jak, czy przy unieważnieniu umowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11935

Wydanie: 11935

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament