Pracownik zatrzyma błędne świadectwo na pamiątkę
Wydając byłemu pracownikowi poprawione świadectwo pracy należy jednocześnie usunąć z akt kopię poprzedniego dokumentu. Ale pracownik nie musi zwracać świadectwa z błędem.
Takiej odpowiedzi udzieliło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w stanowisku udostępnionym Rzeczpospolitej 27 sierpnia 2021 r. Resort potwierdził, że pracodawca nie może uzależniać wykonania obowiązku sprostowania błędnego świadectwa od tego, czy pracownik zwrócił mu błędną wersję tego dokumentu.
Nowy dokument
Aby sprostować czy uzupełnić świadectwo pracy, pracodawca musi wydać pracownikowi nowe świadectwo pracy z bieżącą datą oraz na aktualnie obowiązującym wzorze. Nie powinien wykazywać w treści tego dokumentu, że jest to korekta albo sprostowanie. Do nowego świadectwa pracy należy dołączyć pismo przewodnie, wskazując w nim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta