Ekonomiści muszą na bieżąco śledzić przepisy
Aby sprostać wyzwaniom współczesności, trzeba stale się rozwijać i podnosić swoje kompetencje. Ekonomia jest dziedziną, która wymaga ciągłego dokształcania się. W podążaniu za nowościami i zmianami mogą pomóc kursy, szkolenia oraz studia podyplomowe. Są one stale modyfikowane, by ich uczestnicy mogli czerpać najświeższą wiedzę.
Wydłużający się czas życia wpływa na okres naszej aktywności zawodowej, a to z kolei oznacza, że gotowość do ewentualnej zmiany zawodu, ale przede wszystkim gotowość do uczenia się przez całe życie staje się powoli czymś naturalnym. – To właśnie lifelong learning jest jedną z bardziej pożądanych kompetencji przyszłości. Najbliższe lata będą wymagać od firm i ich pracowników elastyczności, ciągłego przyswajania wiedzy i umiejętności przewidywania kierunku zmian. Z kolei złożoność i wielopłaszczyznowość niektórych problemów coraz częściej zmusza nas do szukania rozwiązań z wielu innych dziedzin, często wykraczających poza naszą zawodową domenę. Nowoczesna oferta edukacyjna, szczególnie w zakresie kształcenia podyplomowego, powinna być transdyscyplinarna, ponieważ poruszanie się w wąskiej specjalizacji należy już do przeszłości – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Zdaniem ekspertki w przyszłości na rynku pracy najbardziej pożądani będą tzw. pracownicy „T-shaped”, którzy z jednej strony będą ekspertami w konkretnym obszarze, z drugiej zaś będą umiejętnie porozumiewać się w języku właściwym dla szerszej gamy dyscyplin.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, proponuje m.in. studia podyplomowe i programy MBA. Osoby z wykształceniem ekonomicznym mogą rozwijać swoje kompetencje na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta