Nietypowe studia mogą być szansą na zmianę pracy
Studia podyplomowe pozwalają na rozwój osobisty, są też szansą na zdobycie lepszej posady czy przekwalifikowanie się. Uczelnie wyższe przygotowały kilka nowych propozycji, które w przyszłości być może okażą się strzałem w dziesiątkę. Entuzjaści bardziej wyszukanych kierunków też znajdą coś dla siebie.
W Łodzi i regionie łódzkim, gdzie prężnie rozwija się przemysł kosmetyczny, naprzeciw zapotrzebowaniu rynku wychodzi Politechnika Łódzka, wprowadzając do oferty studia podyplomowe z dziedziny kosmetologii – studium kosmetologii, podczas których słuchacze usystematyzują wiedzę z tego zakresu oraz będą samodzielnie potrafili wytwarzać kosmetyki i rejestrować je w europejskich jednostkach zajmujących się ich obrotem. Łódź słynie także z włókiennictwa i przemysłu mody, zatem nie może zabraknąć oferty dla osób zajmujących się projektowaniem ubrań. Studia konstrukcja ubioru są skierowane do nauczycieli kształcących w szkołach w zawodach krawca oraz technika przemysłu mody, ale również dla osób z branży, które potrzebują uzupełnienia bądź udokumentowania kwalifikacji. Unikatowe studia podyplomowe oferuje też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Jedną z propozycji jest zarządzanie produkcją w przemyśle mleczarskim.
– Brakuje w kraju tego rodzaju studiów. W przemyśle mleczarskim, tak jak we wszystkich branżach przemysłu spożywczego, są powszechnie stosowane systemy zarządzania jakością, bezpieczeństwem żywności, w których istotnym elementem jest zarządzanie produkcją. Dzięki naszej propozycji słuchacze będą bardzo dobrze przygotowani do swojej pracy – mówi Łukasz Staniszewski, rzecznik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kolejną propozycją...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta