Warto się wyróżniać na rynku pracy
Polskie uniwersytety, uczelnie techniczne i ekonomiczne co roku zachęcają nowymi propozycjami. W ofercie mają wiele ciekawych nietypowych kierunków – niszowe propozycje mogą się okazać przepustką do kariery. Jak podkreślają władze uczelni, wszystkie są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców.
Na Politechnice Wrocławskiej ruszył letni nabór na studia. Na kandydatów czeka ponad 8 tys. miejsc i siedem nowych kierunków. Uczelnia, na studiach I stopnia, uruchamia od nowego roku akademickiego geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym. Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki Urban Mining i Enviromental Quality Management (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy. – To kierunki odpowiadające na największe wyzwania współczesnego świata. Szkolić będą się na nich specjaliści m.in. z zakresu ochrony środowiska, alternatywnych źródeł energii czy zrównoważonego rozwoju miast. Kierunki w języku angielskim na studiach II stopnia to z kolei odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą uczelnią ze strony kandydatów z zagranicy – podkreśla Anetta Stypułkowska z uczelni.
Politechnika Gdańska w najbliższej rekrutacji przygotowała 35 kierunków na ośmiu wydziałach i prawie 5 tys. miejsc. Nowością w tym roku będzie kierunek technologie wodorowe i elektromobilność.
Dla inżynierów przyszłości
Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego, odnawialne źródła energii i architektura krajobrazu to nowości, które w tym roku wprowadza do oferty Politechnika Częstochowska. Pierwszy z kierunków przygotuje do pracy w sektorach gospodarki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta