Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca zdalna ma swoje minusy, lecz i tak wygrywa z biurem

19 września 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Spora część pracujących w domu Polaków mówi o większym obciążeniu służbowymi obowiązkami i wydłużeniem godzin pracy. Jednak jeszcze więcej osób zauważa poprawę równowagi między pracą i życiem prywatnym.

Ponad jedna czwarta pracowników w Europie ocenia, że od początku pandemii i przejścia na zdalną pracę (home office) wydłużył się im czas pracy, zaś jeszcze większa, bo 28-proc. grupa, odczuwa większe obciążenie pracą.

Tak wynika z sondażu firmy NFON, dostawcy zintegrowanej komunikacji w chmurze i firmy Statista Q, który objął pracowników z ośmiu krajów Europy, w tym z Polski (w każdym kraju badano ponad 1000 osób).

Okazało się, że pracujący zdalnie Polacy nieco rzadziej niż ogół badanych mówią o zwiększonej ilości pracy (co czwarty) i o wydłużeniu jej czasu (co piąty.). Według „Raportu o dobrym samopoczuciu:praca w domu 22” europejską średnią podwyższają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12373

Wydanie: 12373

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament