Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na strategie klimatyczne spójrzmy z perspektywy korzyści

19 września 2022 | Ekonomia i rynek | Maria Andrzejewska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Zmiana klimatu dzieje się na naszych oczach – mówi Jarek Rot, dyrektor wykonawczy obszaru zrównoważonego rozwoju, Chief Sustainability Officer w Banku BNP Paribas, członek Rady Programowej Climate Leadership.

Bank BNP Paribas angażuje się w program Climate Leadership od początku jego istnienia. Wspólnie wierzymy, że tylko silna współpraca międzysektorowa, wymiana wiedzy i kompetencji pozwoli na wprowadzenie realnych zmian i wzmocnienie efektywności działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Naszą rozmowę zacznę jednak od pytania nawiązującego do tytułu konferencji podsumowującej tegoroczną edycję. Dlaczego klimat?

Zmiana klimatu dzieje się na naszych oczach. W ogromnej mierze winny obecnego stanu rzeczy jest negatywny wpływ biznesu na klimat. Dotychczasowa koncentracja wyłącznie na maksymalizacji zysków ekonomicznych i politycznych bez właściwego uwzględniania kosztów środowiskowych i społecznych doprowadziła do globalnego kryzysu. Potrzebujemy konkretnych rozwiązań i działań, które będą prowadzić w pierwszej kolejności do złagodzenia problemów, a długoterminowo skoncentrują się na przebudowaniu gospodarki i odnowie bioróżnorodności. Mamy globalne zobowiązania – Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, porozumienie paryskie; lokalne, konkretne plany ich realizacji jak Europejski Zielony Ład, stanowiący mapę drogową dla wdrażania nowych rozwiązań prawnych oraz narzędzi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12373

Wydanie: 12373

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament