Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transformacja energetyki powinna być jednym z priorytetów

19 września 2022 | Ekonomia i rynek | Bolesław Rok
autor zdjęcia: orsted
źródło: Rzeczpospolita

Biznes może i powinien odpowiadać na globalne wyzwania – mówi Joanna Wis-Bielewicz, dyrektorka ds. rozwoju rynku w Ørsted Offshore Polska.

Zmiana klimatu staje się największym wyzwaniem naszych czasów. Od początku ery przemysłowej gwałtowny wzrost emisji gazów cieplarnianych doprowadził do podniesienia się średniej temperatury na Ziemi już o ponad 1°C. Konsekwencje mogą być dla ludzkości dramatyczne, jak od lat ostrzegają naukowcy zajmujący się klimatem. Co trzeba zrobić, aby uniknąć katastrofy klimatycznej?

Odpowiedź jest prosta – musimy radykalnie ograniczyć emisje gazów cieplarnianych i powstrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej granicy 1,5°C w stosunku do czasów przedindustrialnych. Problemem pozostaje fakt, że wciąż nie mamy konsensusu, jak to zrobić. Naukowcy już od wielu lat nie mają wątpliwości, że spalanie paliw kopalnych przez człowieka jest główną przyczyną globalnego ocieplenia, dlatego też w Ørsted uważamy, że transformacja energetyki polegająca na sprawnym i efektywnym rozwoju odnawialnych źródeł energii powinna być jednym z globalnych priorytetów. Co więcej, w obliczu agresji Rosji na Ukrainę i kryzysu energetycznego, którego doświadczamy w Europie, odnawialne źródła energii, obok efektywności energetycznej, stanowią ważne narzędzie budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12373

Wydanie: 12373

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament