Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zaoszczędzić na polisie i mieć dobrą ochronę

06 października 2022 | Moje pieniądze | Regina Skibińska

Inflacja, drożejące kredyty i paliwa powodują, że Polacy próbują obniżać wydatki wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Wiele osób ma pokusę zrezygnowania z zakupu ubezpieczeń, ale to może się zemścić, jeśli dojdzie do szkody. Dlatego warto kupić polisę, ale mądrze, ograniczając się do takiej ochrony, jaka jest nam niezbędna.

Wśród najpopularniejszych ubezpieczeń są ubezpieczenia komunikacyjne. W przypadku obowiązkowej polisy OC komunikacyjnej z uwagi na jednolity zakres ubezpieczenia wymagany przepisami prawa można porównać oferty różnych towarzystw i wybrać najtańszą. Jak radzi Rafał Mosionek, prezes Beesafe, jeśli rozważamy – poza obowiązkowym OC – wykupienie również AC, najlepiej od razu sprawdzić cenę pakietu. Warto zweryfikować, o ile podniesiona zostanie nasza sumaryczna składka, jeśli połączymy ją z polisą dodatkową.

Ubezpieczenie autocasco chroni nas przed finansowymi skutkami uszkodzenia, zniszczenia lub utraty pojazdu lub jego części. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale to nie znaczy, że w każdej sytuacji opłaca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12388

Wydanie: 12388

Spis treści

Reklama

Zamów abonament