Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rada stóp nie dotyka

06 października 2022 | Komentarze | Krzysztof Adam Kowalczyk

RPP niespodziewanie składa broń w walce z rosnącą inflacją. Ale też sama nie da rady, jeśli rząd i partia trzymająca władzę nie pomogą jej poprzez ograniczenie swoich proinflacyjnych działań.

W czwartek rozpoczynamy w „Rzeczpospolitej” cykl cotygodniowych publikacji „Rzecz o inflacji”, bo uważamy, że kluczową sprawą dla nas, Polaków, i naszej gospodarki jest opanowanie pożaru nadmiernego wzrostu cen, który ogarnął kraj. Owszem, nadmierna, nabierająca impetu inflacja nie jest zjawiskiem wyłącznie polskim. Mierzą się z nią inni, choćby Niemcy. Ale u nich do gigantycznego problemu urasta inflacja na poziomie 10 proc., podczas gdy u nas sięgnęła już 17,2 proc., najwięcej od 25 lat. Istnieją więc czynniki wyłącznie krajowe, które pchają ją u nas mocniej w górę niż u innych. Dlatego w „Rzeczy o inflacji” będziemy pisać nie tylko o pomysłach ekonomistów na walkę z tą plagą czy o konsekwencjach decyzji RPP, ale także o tym, jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12388

Wydanie: 12388

Spis treści

Reklama

Zamów abonament