Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

słabości projektu Kwestie niedoregulowane

06 października 2022 | Kadry i Płace | rp.pl

Projekt przepisów dotyczących pracy zdalnej, choć pomyślany jako kompleksowa regulacja, ma też parę braków. Czego zatem w nim nie ma? Spośród wielu głosów – czy to w konsultacjach społecznych, czy w obradach podkomisji sejmowej, czy wreszcie w dyskusjach na różnych forach publicznych – wybrałbym trzy kwestie.

1) Czas pracy – to najważniejsza słabość nowych regulacji. Można pokusić się o stwierdzenie, że w warunkach pracy zdalnej, takiej, jaką wielu pracowników wykonuje od początku pandemii COVID-19, przepisy kodeksu pracy o czasie pracy są częściowo martwe. Projekt nowych przepisów o pracy zdalnej w ogóle nie reguluje materii czasu pracy. A kwestia ta wymaga, moim zdaniem, inicjatywy ustawodawcy.

W normalnych warunkach pracodawca organizuje proces pracy w określonym czasie. Praca w biurach odbywa się w określonym rytmie, w stałych godzinach. Pracę po godzinach łatwo jest ewidencjonować i rozliczać....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12388

Wydanie: 12388

Spis treści

Reklama

Zamów abonament