Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska przyciąga start-upy

06 października 2022 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Dzięki inwestycji Venus i Sereny Williams brytyjska aplikacja Shares ruszy z ekspansją nad Wisłą.

Siostry Williams, światowej sławy gwiazdy tenisa, kupiły udziały w londyńskiej spółce, która rozwija platformę do inwestycji społecznościowych i edukacji finansowej – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Wartości inwestycji nie ujawniono, ale – biorąc pod uwagę fakt, że produkt start-upu ruszył dopiero w maju br., a sama firma działa ledwie od kilkunastu miesięcy – Shares rośnie w imponującym tempie.

Do Shares płyną miliony od inwestorów

Fintech od sierpnia ub.r. pozyskał w sumie od inwestorów (w kilku rundach) 90 mln dol. Tylko kilka miesięcy temu w rundzie B, której przewodził Valar Ventures, fundusz Petera Thiela, guru Doliny Krzemowej (w portfelu ma m.in. spółki Bitpanda czy Wise), do start-upu trafiło 40 mln dol. Shares, dzięki finansowaniu przez siostry Williams, rozpocznie teraz zagraniczną ekspansję. Na celowniku jest Polska. Start aplikacji planowany jest tu jeszcze w IV kwartale br. Co ciekawe, Serena i Venus nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12388

Wydanie: 12388

Spis treści

Reklama

Zamów abonament