Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak pełnomocnika wychodzi taniej

06 października 2022 | Prawo co dnia | Szymon Cydzik

Spadek chętnych na aplikacje idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na prawników bez tytułu zawodowego.

Z raportu firm Grant Thornton i Element „Prawnik na rynku pracy” wynika, że firmy znacznie częściej poszukują absolwentów prawa bez aplikacji (2367 ofert) niż radców prawnych (1511) i adwokatów (732). Co ciekawe, liczba poszukiwanych adwokatów w ostatnim roku wzrosła o prawie 50 proc. (z 495).

– Z naszych badań wynika, że marka „adwokat” trzyma się bardzo dobrze. Cieszymy się zaufaniem klientów, dajemy duże poczucie bezpieczeństwa i gwarancję dobrej jakości pracy – mówi Justyna Mazur, szefowa komisji wizerunku Naczelnej Rady Adwokackiej.

Kwestia ceny

Raport opiera się na ogłoszeniach z 50 największych portali rekrutacyjnych w Polsce, co sprawia, że przedstawiony w nim obraz może być niepełny.

– Starszych prawników z uprawnieniami zawodowymi, aspirujących do najwyższych stanowisk bardzo często nie poszukuje się przez publikowanie ogłoszeń, ale raczej drogą bezpośrednich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12388

Wydanie: 12388

Spis treści

Reklama

Zamów abonament