Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Doceniane zaplecze piłkarskie

26 października 2022 | Ekonomia i rynek | Przemysław Tychmanowicz Maciej Grygierczyk
źródło: Rzeczpospolita

Kluby z I i II ligi piłkarskiej na brak zainteresowania ze strony lokalnych władz nie mogą narzekać. Magistraty często są głównym „żywicielem” zespołów, chociaż nie wszystkie miasta godzą się na taki układ.

W polskiej piłce nie brakuje przykładów, które potwierdzają, jak trudno jest znaleźć odpowiedniego inwestora nawet klubom z dużego wojewódzkiego miasta, o odpowiedniej infrastrukturze i występującym w PKO PB Ekstraklasie. Siłą rzeczy jest o to jeszcze trudniej drużynom z jej zaplecza czy niższych poziomów rozgrywek.

Fortuna 1 Liga oraz eWinner 2 Liga to rozgrywki centralne, w których koszty są niemałe, a przychody z praw telewizyjnych znacznie niższe niż w Ekstraklasie. Dlatego trudno wyobrazić sobie dziś rywalizację na zapleczu naszej piłkarskiej elity bez wsparcia samorządów.

Lepsi niż siatkarze

Oczywiście największe pieniądze od samorządów płyną do klubów Ekstraklasy, ale pierwszo- i drugoligowcy też mogą liczyć na solidny zastrzyk gotówki z magistratów. Do klubów grających w I lidze (w sezonie 2020/2021) trafiło w sumie blisko 55 mln zł. Piłkarze tej klasy rozgrywkowej pod względem wsparcia od samorządów wyraźnie przebijają zespoły z najwyżej ligi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12405

Wydanie: 12405

Spis treści
Zamów abonament