Czym będzie patent europejski o jednolitym skutku?
Od momentu wejścia w życie Porozumienia o Jednolitym Sądzie Patentowym (przypuszcza się, że będzie to marzec albo kwiecień 2023 r.) nie będzie już możliwa walidacja patentu europejskiego w kraju, który ratyfikował Porozumienie.
polski i europejski rzecznik patentowy AOMB
Cała Europa czeka na ratyfikację Porozumienia o Jednolitym Sądzie Patentowym (UPC) przez Niemcy. Działanie to wpłynie na wszystkie podmioty prowadzące działalność na terenie Unii Europejskiej. Poza wspólnym sądem do spraw patentowych pojawią się patenty europejskie o jednolitym skutku, które swoim zasięgiem obejmą najważniejsze gospodarki na kontynencie.
Cała szykowana zmiana jest swoistym rozszerzeniem już obowiązującego systemu patentu europejskiego. Do tej pory każdy patent europejski musiał być walidowany we wskazanych przez uprawnionego krajach, a proces walidacji nie jest jednolity dla każdego kraju, w niektórych walidacja jest automatyczna i nie wymaga jakiegokolwiek działania uprawnionego, a w innych konieczne jest jedynie złożenie wniosku i wniesienie opłat.
W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta