Rynek chce nowych biur
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Budowę kompleksu Vibe w rejonie ul. Towarowej i Kolejowej w Warszawie ogłosiło Ghelamco. Pierwszy, 45-metrowy, biurowiec zaoferuje 11 tys. mkw., drugi ma być większy. Inwestycja będzie kameralna, zwłaszcza w porównaniu z powstającymi i oddawanymi biurowcami.
W stołecznej strefie centrum rosną The Bridge (47 tys. mkw.) i Skyliner II (38 tys. mkw.), a w strefie pozacentralnej – Lakeside (24 tys. mkw.) – wskazuje firma doradcza Savills. – W Warszawie nowe biurowce koncentrują się w strefach centralnych – to 82 proc. całkowitej nowej podaży. Poza centrum oddano tylko trzy obiekty: P180 (32 tys. mkw.), Fabryka PZO II (5 tys. mkw.) i Poleczki 32 (3,3 tys. mkw.).
Największe obiekty budowane w miastach regionalnych to Quorum Office Park B (53,1 tys. mkw.) we Wrocławiu, Andersia Silver (37,8 tys.) w Poznaniu, WIMA Widzewska Manufaktura (29,8 tys.) w Łodzi, Craft (26,7 tys.) w Katowicach i Ocean Office Park B (niemal 26,5 tys.) w Krakowie.
Największe ukończone w tym roku budynki to Varso Tower (63,8 tys. mkw.) i Forest (51,5 tys. mkw.) w Warszawie, .KTW II w Katowicach (39,9 tys.) czy Midpoint 71 we Wrocławiu (36,2 tys. mkw.)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta