Erasmus+ działa od 35 lat
Na lata 2021–2027 budżet programu został podwojony w stosunku do lat 2014–2020 i wynosi ponad 28 mld euro.
Erasmus +, najpopularniejszy unijny program zwiększający mobilność studentów, kończy właśnie 35 lat. I choć od początku istnienia przeszedł już wiele zmian oraz doczekał się różnych odsłon, wciąż kojarzy się z szansą dla młodych ludzi na realizację części studiów za granicą. A także możliwością przeżycia niepowtarzalnej przygody.
Zachodziły zmiany
– Erasmus+ jest prawdziwym osiągnięciem Europy. Liczby mówią same za siebie: do tej pory prawie 13 mln uczestników mogło uczyć się, pracować lub szkolić się za granicą – mówiła we wrześniu podczas spotkania z byłymi i obecnymi uczestnikami programu do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel. – Każdego roku ponad 600 tys. Europejczyków korzysta z możliwości oferowanych przez ten program. Wszyscy mówią to samo: że program odmienił ich życie. Od czasu jego utworzenia w 1987 r. Erasmus+ wychowuje nowe pokolenia wykształconych, wyszkolonych i zaangażowanych Europejczyków, połączonych ponad granicami –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta