Przekształcenia i łączenie spółek stabilne i pewne
Z reorganizacjami lepiej się wstrzymać do czasu uchwalenia nowych przepisów.
Nadchodzą ciekawe czasy dla spółek planujących ekspansję zagraniczną, jak również reorganizacje na rynku krajowym. Jeszcze nie opadł kurz po październikowej nowelizacji kodeksu spółek handlowych wprowadzającej regulację grup spółek oraz nowe obowiązki dla członków organów spółek kapitałowych, a już pora przygotowywać się do kolejnej. Tak bowiem wynika z lipcowego projektu ustawy o zmianie kodeksu spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, której termin uchwalenia powinien nastąpić już niebawem.
Nowe możliwości...
Na szczęście nadchodząca nowelizacja nie nakłada nowych obowiązków na spółki. Przeciwnie, tworzy nowe możliwości oraz upraszcza już uregulowane w obowiązujących przepisach procesy. Dzięki nowelizacji, być może już na początku 2023 r., polskie spółki będą mogły podejmować cały szereg tzw. operacji transgranicznych i to w sposób zapewniający stabilność i pewność prawną dla tych nierzadko skomplikowanych i czasochłonnych działań.
„Operacje transgraniczne” to zbiorcze określenie przekształceń, połączeń i podziałów transgranicznych. Przedstawimy pokrótce główne założenia operacji transgranicznych, które będą mogły być realizowane przez polskie spółki. W następnych zaś szerzej omówimy wątek przekształcenia transgranicznego, a zatem instrumentu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta